Norsk Araberhestforening

 
  • Forstørr
  • Standard skriftstørrelse
  • Forminsk
Home Utstilling 2004 NAHF Int. B-show

NAHF Internasjonale B-show

 Norsk Araberhestforenings internasjonale B-show 2004 

 Dommere: Mrs. Sylvia Garde-Ehlert, Germany, Dr. Nasr Marei, Egypt, Willi Poth, Frankrike og Richard Philström, Frankrike

 

ChampionateneUnghopperUnghingster  VallakerHopperHingster

 

CHAMPIONATENE

Hingstechampion

JM NAWAR

Reserve hingstechampion

JMA HALIM

Hoppechampion

JA AMAZING GGRACE

Reserve hoppechampion

ZALLAH BINT WASHA

Unghingstchampion

WIDAR

 Reserve unghingstchampion

FIRE FIGHTER

 Unghoppechampion

REZEDA

Reserve unghoppechampion

CHANELL

Claes Lewenhaupt Memorial Trophy

JA AMAZING GGRACE

Vinner av føllklassen

SILVER EMIRA

 (Pharos x Silver Esmoora)
Eier/oppdr.: Rita og Terje Snellingen, KLØFTA

 Beste norskoppdrett

Wielki Pawo

Motsatt kjønn 

Nefertari

 BEST IN SHOW

WIDAR

 

  Championatene UnghopperUnghingster  VallakerHopperHingster
  

UNGHOPPER

 

HOPPER 1 ÅR

 
 1 REZEDA (Ffatal Attraction x Regina) 
Eier/oppdr.: Blommeröd Arabstuteri, SVERIGE
 90,67
 2 CHANELL (Wan Khali x Crisianee)
Eier/oppdr.: Fam. Husted, DANMARK
 89,33
 3 GAZIRA EL KARMDAL (Wisdoms Promise x Valerie)
Eier/oppdr.: Karmdal Arabians, DANMARK
 87,67
 4 JOY (Om El Tanam x RA Kharissa)
Eier/oppdr.: Grethe og Knut Fjeldstad, MAGNOR
 86,00
 5 T.A. DEMIRAH (Demir x Zitah)
Eier/oppdr.: Taarup Arabians, DANMARK
 85,67
 6 LILIANA (Ffatal Attraction x Lidia)
Eier/oppdr.: Frode Flaten, FØRDE
 85,33
 7 WPB DAFIINAH (Mosalli US x Imperial Naridah US)
Eier/oppdr.: Nordic Arabian, SOKNA
 85,33
 8 HANIFA KAN (Abakan x Anja Des Alpes)
Eier/oppdr.: N. Bjerke og G. Pettersen, OSLO
 82,00
 9 HYDRA (Hiro x Piracanta)
Eier/oppdr.: Nena Bjerke, OSLO
 81,00
 10 VE SHANIIA (Shatan x Esencia)
Eier/oppdr.: Voran Arabians, KVINESDAL
 79,67
       
 

 HOPPER 2 ÅR

 

 AHC ESFANIA (FS Bengali x SH Enchantress) 
Eier: Melanie Malorny, TYSKLAND / Oppdr.: p. og L. Krichel, TYSKLAND

 89,0
  AHC SWEET DREAM (FS Bengali x Similba)
Eier/oppdr.: Stephan Malorny, TYSKLAND
 88,67
  MAGNOLIKA (Emrod x Mandala)
Eier/oppdr.: Blommeröd Arabstuteri, SVERIGE
 88,33
  WPB CHARMAH (Radames II DE x Imperial Naridah US) 
Eier/oppdr.: Nordic Arabian, SOKNA
 87,67
  MAJEEDA ALIGANCE (Hamra Aligance x Moksiis)
Eier/oppdr.: Nordlys Araber v/Nette Bådal, VIKEBUKT
 87,00
  WPB CHARISMAH (Hamra Aligance x EH Bint Monisah US) .
Eier/oppdr.: Nordic Arabian, SOKNA
 86,33
  LA NICOLLE (Classic Karim x Nuhja Bint Merit)
Eier: Najiib Egyptian Arabians, SVERIGE / Oppdr.: Lindallén Arabians, SVERIGE
 85,67
  LOULOU (Radames II DE x Zahiyah)
Eier/oppdr.: Fam. Meland og Fam. Larsen, NORGE
 85,00
  AVIAIA (RA Zanthoz x Anoukka)
Eier: Marianne og Merete Kjeldsen, ULFOSS / Oppdr.: Hanne Hedgart, NORGE
 84,33
  YAZMIN (Nemes x Yamaq)
Eier/oppdr.: Stein Terje Rostøl, KVINESDAL
 83,67
 

 

 
 

HOPPER 3 ÅR

 1

 CHATANOOGA (Furiat x Cancan)
Eier/oppdr.: Blommeröd Arabstuteri, SVERIGE

 89,33
 2 RAUNSØ´S NATASHA (Wisdom El Masran x Wish Me Luck´s Wibraka)
Eier/oppdr.: Raunsø-Midtgaard Arabians, DANMARK
 86,67
   
  Championatene Unghopper Unghingster  Vallaker Hopper Hingster
       

UNGHINGSTER

 

 HINGSTER 1 ÅR

 
 1 WIDAR (Khidar x Wanessa) 
Eier: Maria og Hans Clementz, DANMARK / Oppdr.: Fam. Husted, DANMARK
 89,33
 2 T.A. GAZAL (Gazal Al Shaqab x Jalima El Mokari)
Eier/oppdr.: Taarup Arabians, DANMARK
 87,67
 3 CEPER (Gazal Al Shaqab x Comtessa) 
Eier/oppdr.: Blommeröd Arabstuteri, SVERIGE
 87,33
 4 KAMAL (Authentic Kharazi x Shaula)
Eier/oppdr.: Svensrud Arabians, SKOTSELV
 87,33
 5 LE FAROUCHE (Ffatal Attraction x Fatasha) 
Eier/oppdr.: Christine Keyser, HOSLE
 86,00
 6 KAREEL (Authentic Kharazi x Abba Bint Abla) .
Eier/oppdr.: Svensrud Arabians, SKOTSELV
 85,33
 7 KYROS (Mosalli US x Goplana) 
Eier/oppdr.: Nordic Arabian, SOKNA
 84,33
 8 ZAMIR (Pinczow x Zavatca) 
Eier/oppdr.: Aslaug Petersen, BRYNE
 83,33
 9 VE MARSHAN (Shatan x Sobina) 
Eier/oppdr.: Voran Arabians, KVINESDAL
 80,67
 

 

 
 

HINGSTER 2 ÅR

 
 1 DHS MABROUK (Al Lahab x MA Ajmala)
Eier/oppdr.: Mr. F. Schwestermann, IRLAND
 89,67
 2 DALI SS (El Mokari x Dachee) 
Eier: Stutteri Svanemosen og Oxara Arabians, DANMARK  / Oppdretter: Stutteri Svanemosen, DANMARK
 89,33
 3 R.A. DIIBAAJ (Hamra Aligance x Faratsha)
Eier: Rörwalls Arabstuteri, SVERIGE / Oppdr.: Tom og Torunn Rolfson, NORGE
 87,33
 4 SCARTO (Ffatal Attraction x Prosba) 
Eier/oppdr.: Frode Flaten, FØRDE
 85,67
 

 

 
 

HINGSTER 3 ÅR

 
 1 FIRE FIGHTER (FS Eternal Flame x Manilla)
Eier/oppdr.: Marianne Tengstedt, DANMARK
 90,00
 2 LAHEEB IBN WASHA (FS Eternal Flame x Washa)
Eier/oppdr.: Mekka Arabians, DANMARK
 88,00
 3 PERFEKT (Furiat x Prospecta) 
Eier/oppdr.: Blommeröd Arabstuteri, SVERIGE
 85,67
 4 WPB MINSTRILS BAYAR US (The Minstril US x Imperial Naridah US)
Eier/oppdr.: Nordic Arabian, SOKNA
 85,67
 5 SR NOVA (Peleng x Nabila) 
Eier: Hege Rokseth Sætran, BJONEROA / Oppdr.: Stutteri Rine, NORGE
 83,67
 6 SAPPHIRE EL MASRI (Corak x Karma) 
Eier/oppdr.: Roxanne Arabians, GJERDRUM
 80,67
   
  Championatene Unghopper Unghingster  Vallaker Hopper Hingster
 

  

VALLAKER  

 

VALLAKER

 1 PUSJAR (Pusjkin x Zaronda) 
Eier: Kathrine Litland, OSLO / Oppdr.: Fam. Meland, NORGE
 85,67
 2 ZARAK (Angel x Nowicja) 83,0 p.
Eier: Inger Kathrine Thronrud, FLATEBY / Oppdr.: Monica Normanseth, NORGE
 83,00
 

 

 
  Championatene Unghopper Unghingster  Vallaker Hopper Hingster
       
  

HOPPER

 

HOPPER 4 - 6 ÅR

 1 ZALLAH BINT WASHA (Zalim x Washa)
Eier/oppdr.: Mekka Arabians, DANMARK
 90,00
 2 WHATIMA (Matal x What Is Love)
Eier/oppdr.: Helene Hernæs, ROA
 88,00
 3

 FATASHA (Angel x Feronia) 
Eier: Christine Keyser, HOSLE / Oppdr.: Marianne Sæther, NORGE

 85,67
 4 SIENNA (Shahin x Zamishka)
Eier: Nordlys Araber v/Nette Bådal, VIKEBUKT / Oppdr.: Penelope Lewenhaupt, SVERIGE
 87,00
   
 

HOPPER 7 - 11 ÅR

 
 1 MONITRA (Monitor x Pasch Falluka)
Eier/oppdr.: N.A. Dijkshorn, HOLLAND 
 90,67
 2 MARINKA (Masran El Shaklan x Malinka)
Eier/oppdr.: Bent Nielsen, DANMARK
 89,00
 3 NEFERTARI (Matal x Faranah)
Eier/oppdr.: B. og K. Puntervoll-Pedersen, GJERDRUM
 88,00
 4 BINT BOLERO (Bolero x Bint Bell Mokari)
Eier/oppdr.: Kida Arabians, DANMARK
 87,33
 5 WISH ME LUCK´S WIBRAKA (Wish Me Luck x Samarrah)
Eier: Raunsø-Midtgaard Arabians, DANMARK / Oppdr.: Kastanielund Arabians, DANMARK
 85,67
 6 ZAVATCA (Vatican x Zahnina) 
Eier: Aslaug Petersen, BRYNE / Oppdr.: Brit Jacobsen, NORGE
 84,33
 7 SABRA (Shahin x AK Bah Rousah) 
Eier: Monica Ravndal, LUNDENES / Oppdr.: Penelope Lewenhaupt, SVERIGE
 82,33
 8 SYRIA (Asil El Kajal x Samaria) 
Eier/oppdr.: Trine Horn, NESBYEN
 79,67
   
 

 HOPPER 12-15 ÅR

 
 1 JA AMAZING GGRACE (AK Ishmael x AK Sharoufa)
Eier: Mrs. W. Marr, ENGLAND / Oppdr.: David og Diana Demola, USA
 92,33
 2 KAFADJAH (Fadlak x Kamiljah)
Eier: Fam. Ingebretsen, LIER / Oppdr.: B. Jansson, SVERIGE
 87,67
 3 PIRACANTA (Piruet x Haranga)
Eier: Nena Bjerke, OSLO / Oppdr.: M. Richard Philstrøm, FRANKRIKE
 86,00
 4 WIELKA DONNA (Alkatraz x Wielka Cha-Cha)
Eier: Ellen Marie Johansen, ÅSGREINA / Oppdr.: Skansegården, NORGE
 85,67
 5 WIELKA TAMARA (Alkatraz x Wielka Engzciera) 
Eier: Trine og Sverre Sørum, BJONEROA / Oppdr.: Solveig og Olaf Lunde, NORGE
 84,00
   
 

 HOPPER 16 ÅR OG ELDRE

 
 1

KARMA (Kapron x Zambia) 88,25 p.
Eier: Fam. Thoresen, GJERDRUM / Oppdr.: Penelope Lewenhaupt, SVERIGE

 88,25
 2 SILVER ESMOORA (Espri x Silver Monsum) 87,25 p.
Eier: Rita og Terje Snellingen, KLØFTA / Oppdr.: Lennart Kungsberger, SVERIGE
 87,25
 3 DALGANA (Algano x Daronda) 86,75 p.
Eier: Fam Rude, SØRKEDALEN / Oppdr.: Patricia og O.W. Brand, NORGE
 86,75
   
  Championatene  Unghopper Unghingster  Vallaker Hopper  Hingster
       
  

HINGSTER

 

HINGSTER 4 - 6 ÅR

  TABALUGA IBN EMIRATUS B (Emiratus B x Tahissca)
Eier: Melanie Malorny, TYSKLAND / Oppdr.: Manuela BNuchtelt, TYSKLAND  
 88,50
  ALI BAZH (Ali Baba Des Alpes x Faraya)
Eier/oppdr.: Astrid og Knut Kentsrud, LIER 
 87,25
  WPB ARNARDO (Thee Desperado US x Imperial Naridah US)
Eier/oppdr.: Nordic Arabian, SOKNA
 87,00
  RA ZANAM (Matal DE x Zanitcha SE)
Eier: Tove Olsen, HUNDVÅG / Oppdr.: Rörwalls Arabstuteri, SVERIGE
 87,00
  SB BLACK BAGHEERA (DP Black Balladier x DP Black Bantita)
Eier/oppdr.: Stall Bjerkheim v/Jens Erik Lindstøl, RISØR
 84,75
   
 

 HINGSTER 7 - 11 ÅR

 
 1 JMA HALIM (MA Alishah x BA Hadyyna)
Eier: W. Marr og E. Dorssers, HOLLAND / Oppdr.: J. Marr, ENGLAND
 90,25
 2 WIELKI PAWO (Pawodok x Wielka Cha-Cha)
Eier/oppdr.: Åge Stenumgård, FÅVANG
 89,50
 3 WISH ME LUCK (Masran El Shaklan x Wisznah)
Eier/oppdr.: Kastanielund Arabians, DANMARK
 88,00
 4 RAYCITO (Citaro x Zaria)
Eier: Sandy Maria Prag, DRØBAK / Oppdr.: Fam. Thoresen, NORGE
 87,75
 5 AKHENATEN (Prince Bah Moniet x Araba DE)
Eier/oppdr.: Sphinx Arabians, SVERIGE
 82,75
 

 

 
 

HINGSTER 12 - 15 ÅR

 
  J.M. NAWAR (Warandes Plakat x Naponumiz)
Eier: Mr. og Mrs. E. Dorssers, HOLLAND / Oppdr.: Mr. J.J. Mattens, BELGIA
 90,75
  EMERYK (Etogram x Erotyka)
Eier: Blommeröd Arabstuteri, SVERIGE / Oppdr.: Michalow, POLEN
 89,25
  DALIA HALIM (Ansata Halim Shah x AK Bint Dalia II)
Eier: Al Muntaha Arabians, TYSKLAND / Oppdr.: 1st Interstate Bank, USA
 88,50
   
  Championatene Unghopper Unghingster  Vallaker Hopper  Hingster
       
 

pornfiles